Wybierając podnośnik hydrauliczny warto kierować się kilkoma istotnymi kryteriami. Rozpiętość cenowa przy tym produkcie jest duża. Na rynku można znaleźć urządzenia za kilkaset złotych oraz za kilka tysięcy złotych. Jak być pewnym, że nie przepłacamy za podnośnik hydrauliczny? Jak wybrać odpowiedniego producenta, kiedy oba podnośniki wydają nam się podobne?

Zapraszamy do naszego rankingu podnośników hydraulicznych. Pod uwagę braliśmy przeszło 20 modeli podnośników kilku firm: Cattini, Compac oraz INVENTO, tak aby sprawdzić urządzenia zarówno znanych, topowych, włoskich producentów, jak również tańszą polską markę, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników.

Ranking podnośników hydraulicznych został zbudowany od miejsca 6, do miejsca 1. Pod uwagę wzięto kilka kryteriów: udźwig, do jakich pojazdów dany podnośnik może mieć zastosowanie ale także długość gwarancji. Istotnym kryterium jest także marka. Na rynku, podobnie jak w przypadku innych urządzeń można znaleźć produkty tańsze, najczęściej chińskie, czasami niesprawdzone i nietestowane przez wdrożeniem na rynek. Ich dobre, niskie ceny kuszą początkujących serwisantów , którzy szukają oszczędności. Nie zawsze jest to działanie opłacalne, jeśli urządzenie nie wytrzyma sezonu, nie posiada dobrej gwarancji a sprzedający nie gwarantuje serwisu czy napraw, nawet niewielki wydatek może okazać się wyrzucaniem pieniędzy.

Podnośnik duńskiego producenta o udźwigu 2 ton. Jest głównie przeznaczony do bardzo niskich samochodów sportowych, których pojawia się coraz więcej na naszym rynku.

Stabilna konstrukcja, dobre materiały i wykonanie sprawiają, że producent na ten model daje aż 3-letnią gwarancję.

Podobnie, jak podnośnik z miejsca 6 – duńskie urządzenie, tym razem jednak o udźwigu 3 ton, co znacznie rozszerza zakres obsługiwanych pojazdów. Ten podnośnik hydrauliczny unosi pojazd na wysokości 0,5metra.

Świetnie sprawdzić się do SUVów, których jest coraz więcej na drogach. 3 letnia gwarancja da bezpieczne użytkowanie.

Kolejne urządzenie duńskiego producenta w naszym zestawieniu. Ten model podnośnika hydraulicznego posiada niską bazę unoszenia, udźwig 2 ton oraz podobnie jak poprzednicy 3 letnią gwarancję.

To świetny przykład dobrego podnośnika hydraulicznego, który spełnia wszystkie podstawowe wymagania i ma atrakcyjną cenę.

Tym razem włoski producent, którego produkty znane są ze swojej wysokiej jakości. Podnośnik posiada duży udźwig aż 60 ton na pierwszym tłoku i jest przeznaczony do ciężkich pojazdów, ale z niskim prześwitiem. Cattini także na swoje produkty oferuje aż 3-letnią gwarancję.

Dobra cena tego podnośnika hydraulicznego szybko rzuca się w oczy. Dodatkowo spory udźwig (30 ton na pierwszym tłoku i 15 ton na drugim), dzięki czemu ma niemal takie samo zastosowanie jak YAK 215N, a więc podnośnik z wyższej półki cenowej.

Marka stworzona przez polskiego dystrybutora cieszy się coraz większą popularnością.

Włoski producent proponuje nam podnośnik hydrauliczny wysokiej jakości. Duży udźwig aż 40 ton na pierwszym tłoku i 20 ton na drugim zapewnia uniwersalność w zastosowaniu(pojazdy ciężarowe, autobusy, przyczepy, naczepy). Materiały i wykonanie gwarantują, że z 3-letniej gwarancji nie będzie trzeba korzystać, ponieważ urządzenie cieszy się wyjątkową niezawodnością i trwałością. Dodatkowo podnośnik daje możliwość zastosowania dodatkowych 3 nakładek przedłużających 10 mm / 70 mm / 120 mm, co zwiększa zasięg jego zastosowania.